Reštaurácie

Riešenie pre reštaurácie

Modul Pokladňa je základným programom pre reštauračné prevádzky. Umožňuje otvárať účty na stoly, účty na meno, dovoľuje definovať viac pracovných plôch s ich pomenovaním (napr. reštaurácia, terasa, salónik) a rozmiestnením stolov. V sieťovej verzii programu (viac pokladní vo veľkej reštaurácii) môžu byť plochy a otvorené účty zdieľané pre viaceré pokladne.

Reštaurácie
Reštaurácie

Pokladňa môže byť prepnutá do módu pre ovládanie tlačidlami na dotykovej obrazovke alebo pre ovládanie klávesnicou a myšou. V prevádzkach s rozvozom napr. pizzerie, sú aktivované tlačidla pre prepínanie medzi objednávkami na stoly a objednávkami rozvozu.

Pokladňa v móde rýchloobjednávky (neobsahuje otvorené stoly) otvára po štarte objednávku, tá končí platbou účtu rôznymi spôsobmi (hotovosť, platba bankovou kartou, na faktúru) a automatickým otvorením novej objednávky. Používa sa napr. v bufetoch, resp. samoobslužných prevádzkach s pultovým predajom.

Systém môže byť doplnený rôznymi prenosnými tzv. PDA zariadeniami, všeobecne známymi pod pojmom „mobilný čašník“. Tieto zariadenia podľa výbavy slúžia buď len na evidenciu objednávok, alebo i na vystavenie účtu plateného hotovosťou či bankovou kartou. Účet je tlačený priamo na prenosnom zariadení. Všetky tieto úkony robí obsluha pri stole počas komunikácie so zákazníkom.

Reštaurácie
Reštaurácie